QUEEN ELIZABETH COUNTRY PARK 10/11/19 Results

Overall

Club   Men Women Points Position
Haslemere Border AC   1 2 3 1
Basingstoke & Mid Hants AC   3 4 7 2
Liss Runners   9 1 10 3
Portsmouth Triathlon Club   10 3 13 4
Farnham Runners   8 6 14 5
Hatch Warren Runners   4 10 14 5
Farnham Triathlon Club   2 13 15 7
Alton Runners   11 5 16 8
Denmead Striders   7 9 16 8
Stubbington Green Runners   5 11 16 8
Hook Runners   6 12 18 11
Fleet & Crookham AC   19 8 27 12
Fareham Crusaders RC   15 14 29 13
Hart Road Runners   13 17 30 14
Victory AC   14 16 30 14
Petersfield Triathlon Club   18 15 33 16
Portsmouth Joggers   12 22 34 17
Chineham Park RC   16 21 37 18
Waverley Harriers   17 20 37 18
Sherfield Park Runners   20 18 38 20
Cove Joggers   21 19 40 21
Gosport Road Runners   19 23 42 22
Havant AC * (incomplete)   23 7 30 23
 

Mens Results

Position Name Club
1 Darren May Hatch Warren Runners
2 Duncan Selmes Haslemere Border AC
3 Lewis Banner Stubbington Green Runners
4 Leo Maliphant Farnham Triathlon Club
5 Tom Mendum Haslemere Border AC
6 Damon Howard Portsmouth Triathalons
7 Ross Partridge Portsmouth Triathalons
8 Colin Trigg Stubbington Green Runners
9 Daniel Bailey Victory AC
10 Paul Mitchenson Victory AC
11 Rory Horseman Hatch Warren Runners
12 Javier Molina Basingstoke & Mid Hants AC
13 Chris Furness Hatch Warren Runners
14 Mark Soane Basingstoke & Mid Hants AC
15 Dave Jarrett Haslemere Border AC
16 Max Powell Haslemere Border AC
17 Ben Harrison Hook Runners
18 Dave Rawlins Hatch Warren Runners
19 Chris Sandy Stubbington Green Runners
20 Nic Harker Farnham Triathlon Club
21 James Teuten Liss Runners
22 Tom Clayton Farnham Triathlon Club
23 Mat Shaylor Basingstoke & Mid Hants AC
24 Rob Wilson Denmead Striders
25 Mark Hobbs Waverley Harriers
26 James Bate Basingstoke & Mid Hants AC
27 James Long Farnham Triathlon Club
28 Andy Turner Liss Runners
29 Charlie Hill-Venning Farnham Runners
30 Lee Weeks Denmead Striders
31 Dan Boulter Cove Joggers
32 Simon Carson-Jones Farnham Triathlon Club
33 Ben Jarvis Gosport Road Runners
34 Michael Cook Hook Runners
35 Nick Timmins Farnham Triathlon Club
36 Rob Day Alton Runners
37 Harvey Wickham Farnham Runners
38 Alex Bigg Basingstoke & Mid Hants AC
39 Luke Adderley Fareham Crusaders RC
40 Alex Hall Alton Runners
41 Ian Thompson Basingstoke & Mid Hants AC
42 Andy McCall Farnham Runners
43 Gary Armstrong Denmead Striders
44 Michael Harrison Denmead Striders
45 James Rushmore Hook Runners
46 Will Moore Hook Runners
47 James Le-Poideuin Portsmouth Joggers Club
48 Dean Harris Chineham Park RC
49 Mike Pini Hook Runners
50 Brian Wright Fareham Crusaders RC
51 Tom Frost Liss Runners
52 Ged Ruffle Hart Road Runners
53 Andy Simpson Stubbington Green Runners
54 Mark Straffon Haslemere Border AC
55 George Sutherland Denmead Striders
56 Phil Guest Portsmouth Joggers Club
57 Richard Taylor Alton Runners
58 Ben Stait Portsmouth Joggers Club
59 Mark Slaney Basingstoke & Mid Hants AC
60 Marty Mckinley Denmead Striders
61 Richard Wheeler Hart Road Runners
62 Robert Ford Chineham Park RC
63 John Hill-Venning Farnham Runners
64 Matt Lovesey Sherfield Park Runners
65 Chris Snook Portsmouth Joggers Club
66 John Brimecombe Denmead Striders
67 Dave Bush Cove Joggers
68 Michael Hawkes Portsmouth Triathalons
69 Dan Box Hook Runners
70 Andy Brace Hatch Warren Runners
71 Alex Radford Hart Road Runners
72 Julian Tasker Waverley Harriers
73 Chris Burghes Basingstoke & Mid Hants AC
74 Leighton Jones Petersfield Triathlon Club
75 Neil Ambrose Farnham Runners
76 Michal Bursak Chineham Park RC
77 Lawrie Baker Haslemere Border AC
78 Aiden Wiffer Farnham Triathlon Club
79 Mike Cathcart Haslemere Border AC
80 John Bigg Basingstoke & Mid Hants AC
81 Dean Lucas Liss Runners
82 Darren Wood Hart Road Runners
83 Andy Waddington Basingstoke & Mid Hants AC
84 Jamie Kilner-Smith Alton Runners
85 Andrew Hook Alton Runners
86 Paul Goscomb Farnham Triathlon Club
87 Ryan Powell Fleet & Crookham AC
88 David Robbins Petersfield Triathlon Club
89 Mark Bennion Fareham Crusaders RC
90 Martin Peglker Fareham Crusaders RC
91 Joe Teal Havant AC
92 Marco Di Caprio Haslemere Border AC
93 Charles Walters Alton Runners
94 Paul Andrews Chineham Park RC
95 Richard Heath Hatch Warren Runners
96 Paul Welch Denmead Striders
97 George Lyle Waverley Harriers
98 Charlie Barwick Haslemere Border AC
99 Lloyd Exley Stubbington Green Runners
100 Chris Hall Stubbington Green Runners
101 Paddy Falkner Basingstoke & Mid Hants AC
102 Ross Centry Petersfield Triathlon Club
103 Dom Brooks Farnham Triathlon Club
104 Graham Collins Hatch Warren Runners
105 Dave Williams Victory AC
106 Neil Cameron Portsmouth Triathalons
107 John Collis Liss Runners
108 Michael Smith Petersfield Triathlon Club
109 Andy Paton Liss Runners
110 Russ Haires Farnham Triathlon Club
111 Dave Bradley Jones Portsmouth Triathalons
112 Damon Hope Sherfield Park Runners
113 Chris Holton Cove Joggers
114 John Leonard Hart Road Runners
115 Tim Pearce Hook Runners
116 Charles Convery Fleet & Crookham AC
117 Terry Wegg Basingstoke & Mid Hants AC
118 Peter Burns Victory AC
119 Simon Bacon Stubbington Green Runners
120 Tim Cummins Farnham Runners
121 Rob Harrison Basingstoke & Mid Hants AC
122 Ben O’Conner Fleet & Crookham AC
123 Ozay Djemal Farnham Triathlon Club
124 Steve Bailey Farnham Runners
125 Michael Harvey Hatch Warren Runners
126 Gary James Farnham Triathlon Club
127 Ash Balachandran Waverley Harriers
128 Owen Cole Denmead Striders
129 Mark Brookes Fareham Crusaders RC
130 Colin Kirby Havant AC
131 Dave Berry Farnham Triathlon Club
132 David Whiting Gosport Road Runners
133 Matt Smith Fareham Crusaders RC
134 Alan Mcvitie Denmead Striders
135 Neil Tolfrey Portsmouth Triathalons
136 Justin Clarke Farnham Runners
137 Bob Pentland Portsmouth Joggers Club
138 Andy James Liss Runners
139 Barry Griffin Gosport Road Runners
140 Pete Lavender Fleet & Crookham AC
141 Roger Jones Denmead Striders
142 John Rayner Haslemere Border AC
143 Tom Calaway Stubbington Green Runners
144 Paul Stewart Hatch Warren Runners
145 Vinny Vecchiatti Portsmouth Triathalons
146 Ian Mackie Fleet & Crookham AC
147 Nick Crane Stubbington Green Runners
148 Don Powell Basingstoke & Mid Hants AC
149 Tim Fowler Basingstoke & Mid Hants AC
150 Jonathan Porter Farnham Triathlon Club
151 Rob Langley Portsmouth Joggers Club
152 Damian Probett Farnham Runners
153 Alan Burgess Gosport Road Runners
154 Rod Nairns Fareham Crusaders RC
155 Joe Wiggins Havant AC
156 Dan Marshaman Portsmouth Triathalons
157 Trevor Pouiter Hook Runners
158 Lee Gardner Fareham Crusaders RC
159 Sam Hidson Hatch Warren Runners
160 Chris James Victory AC
161 Darren Knight Victory AC
162 Dean Conway Gosport Road Runners
163 Richard Spandley Haslemere Border AC
164 George Garrett Portsmouth Joggers Club
165 Jamie Hurrell Fareham Crusaders RC
166 Adam Harrison Farnham Runners
167 Simon Rimmer Hart Road Runners
168 Wayne Mills Hatch Warren Runners
169 Anthony Johns Portsmouth Triathalons
170 Simon Langley Portsmouth Joggers Club
171 John Exley Stubbington Green Runners
172 Mark Wilkie Liss Runners
173 Nick Minter Denmead Striders
174 Simon Martin Fareham Crusaders RC
175 Steve Barr  Farnham Triathlon Club
176 Del King Denmead Striders
177 Karl W Gilder Portsmouth Triathalons
178 Neil Shoesmith Hook Runners
179 Jason Minns Hook Runners
180 Chris Plummer Farnham Triathlon Club
181 Andy Ferst Chineham Park RC
182 Steve Bennett Chineham Park RC
183 Andrew Wright Victory AC
184 Trevor Kettle Fareham Crusaders RC
185 Stuie Lavalette Liss Runners
186 Steve Clay Liss Runners
187 Alastair Baille Hart Road Runners
188 Kevin Gower Cove Joggers
189 Harold Price Portsmouth Joggers Club
190 Jason Scott Hook Runners
191 Jon Leigh Stubbington Green Runners
192 Neil Gwatkin Liss Runners
193 Jim Howard Hatch Warren Runners
194 Chris Harris Fareham Crusaders RC
195 Mike Maliphant Portsmouth Joggers Club
196 Len Such Basingstoke & Mid Hants AC
197 Kevin Bye Sherfield Park Runners
198 Terry Healy Victory AC
199 Sam Perry Portsmouth Triathalons
200 John Whittaker Hook Runners
201 Andy Hartley Fareham Crusaders RC
202 James Goodwin Farnham Runners
203 Darren Munday Victory AC
204 Gavin Booker Gosport Road Runners
205 Ali Mcniff Victory AC
206 Brent Latham Denmead Striders
207 Martin Shaw Denmead Striders
208 Del Cleverly Hatch Warren Runners
209 Philip Scrase Alton Runners
210 John Dickenson Haslemere Border AC
211 Gordon Law Alton Runners
212 Chris Edwards Hook Runners
213 Sam Collins Portsmouth Triathalons
214 Phill Prophest Fareham Crusaders RC
215 Stuart Hoare Denmead Striders
216 Stuart Bamberger Stubbington Green Runners
217 John Gray Hart Road Runners
218 Jon Littlechild Hook Runners
219 Adam McCartney Hatch Warren Runners
220 Craig Tait-Grimes Farnham Runners
221 David Male Waverley Harriers
222 Joh Cowlin Victory AC
223 Tony Laurenson Denmead Striders
224 Jamie Jones Fareham Crusaders RC
225 Andrew Hunt Hatch Warren Runners
226 Twig Rose Portsmouth Triathalons
227 Harry Woodroof Denmead Striders
228 Paul Shawyer Fareham Crusaders RC
229 Russ Beaven Chineham Park RC
230 Matthew Bailey Chineham Park RC
231 Nigel Bird Petersfield Triathlon Club
232 Gary McCawley Denmead Striders
233 Mat Littlejon Portsmouth Triathalons
234 John Cole Portsmouth Joggers Club
235 Mark Norris Basingstoke & Mid Hants AC
236 Kiernan Easton Portsmouth Joggers Club
237 Mike Hedderley Basingstoke & Mid Hants AC
238 James Loud Sherfield Park Runners
239 Richard Scrase Alton Runners
240 Pete Murphey Denmead Striders
241 Alan Vallis Hatch Warren Runners
242 Ian Urquhart Alton Runners
243 Steve King Haslemere Border AC
244 Mike Osbourne Portsmouth Triathalons
245 Simon Parker Hatch Warren Runners
246 Paul Warren Hatch Warren Runners
247 John Pymont Victory AC
248 Mike Pearce Alton Runners
249 Martin Wiles Portsmouth Joggers Club
250 Phil Clark Cove Joggers
251 Mark Brady Hatch Warren Runners
252 Andrew Coomber Hatch Warren Runners
253 Neil Masson Fareham Crusaders RC
254 Tony Hoskinson Victory AC
255 Graham Clarke Denmead Striders
256 Jon Dawson Portsmouth Triathalons
257 Bob Bornwell Fleet & Crookham AC
258 John Biddlecomb Portsmouth Triathalons
259 Geoff Brown Farnham Runners
260 Bogdau Stefanesui Chineham Park RC
261 John Hunt Portsmouth Joggers Club
262 Leo Long Farnham Triathlon Club
263 Ian Hanley Sherfield Park Runners
264 Ian Campbell Waverley Harriers
265 Shane Lewis Victory AC
266 Jez Rogers Fareham Crusaders RC
267 Steve Cawte Gosport Road Runners
268 Stephen Hannigan Chineham Park RC
269 Kevin Leighfield Victory AC
270 Kyle Mcritchie Stubbington Green Runners
271 Mark Heather Portsmouth Joggers Club
272 Nigel Donaghy Portsmouth Triathalons
273 Peter Beachill Victory AC
274 Colin Gardner Gosport Road Runners
275 Steve Till Basingstoke & Mid Hants AC
276 Brian Harris Denmead Striders

Ladies Results

Position Name Club
1 Maddie Deadman Basingstoke & Mid Hants AC
2 Kelly Haniver Stubbington Green Runners
3 Corin Bearpark Havant AC
4 Tamara Lake Liss Runners
5 Sian Hawkes Portsmouth Triathletes
6 Alex Coomer Liss Runners
7 Denise Sterling Hook Runners
8 Louise Granell Farnham Runners
9 Sarah Smith Haslemere Border AC
10 Jackie Lloyd Liss Runners
11 Gemma Bigg Basingstoke & Mid Hants AC
12 Kat Barrett Alton Runners
13 Amber Faull Havant AC
14 Donna Reed Haslemere Border AC
15 Philomel Bennett Haslemere Border AC
16 Kirsty Aked Denmead Striders
17 Gabi Hitchcock Farnham Runners
18 Laura De Lisle Alton Runners
19 Anna Bellamy Farnham Triathlon Club
20 Bethan Mose Portsmouth Triathletes
21 Louise Apsey Hart Road Runners
22 Jolene Sadler Fleet & Crookham AC
23 Issy Peters Haslemere Border AC
24 Debbie Mingan Fleet & Crookham AC
25 Nicky O’Dea Portsmouth Triathletes
26 Ruth Hayward Hatch Warren Runners
27 Rachel Selmes Haslemere Border AC
28 Jo Gilholm Victory AC
29 Vanessa Lowe Alton Runners
30 Mel Seddon Fareham Crusaders RC
31 Gail Vickers Portsmouth Triathletes
32 Hannah Curtis Denmead Striders
33 Tillie Johnson Denmead Striders
34 Charlotte O’Conner Fleet & Crookham AC
35 Debbie Rhodes Alton Runners
36 Sue Godsell Petersfield Triathlon Club
37 Gemma Gills Liss Runners
38 Penny Abbott Fleet & Crookham AC
39 Amie Frayne Sherfield Park Runners
40 Danielle Butler Hatch Warren Runners
41 Saffy Walton Cove Joggers
42 Linda Tyler Farnham Runners
43 Emma Hope Basingstoke & Mid Hants AC
44 Linz Bramford Farnham Runners
45 Lara Evans Stubbington Green Runners
46 Jess Brimecome Denmead Striders
47 Sarah Swift Victory AC
48 Nikki Savings Chineham Park RC
49 Katrina Funnell Hart Road Runners
50 Sandra Sellis Petersfield Triathlon Club
51 Angie Agate Denmead Striders
52 Zoe Barton Fleet & Crookham AC
53 Jodie Jolliffe Havant AC
54 Becky Lloyd Hatch Warren Runners
55 Sarah Beattle Fareham Crusaders RC
56 Sarah King Portsmouth Triathletes
57 Linda Taylor Denmead Striders
58 Clare Barter Hook Runners
59 Cat Coveney Basingstoke & Mid Hants AC
60 Hester Watson Sherfield Park Runners
61 Michelle Horseman Hatch Warren Runners
62 Lisa Blayden Haslemere Border AC
63 Jane Bradbury Basingstoke & Mid Hants AC
64 Nicola Johnston Portsmouth Triathletes
65 Sue Taylor Farnham Runners
66 Charlie Gray Farnham Triathlon Club
67 Ali Sheltrum Basingstoke & Mid Hants AC
68 Jane Georghiou Farnham Runners
69 Karen Cole Portsmouth Joggers Club
70 Elaine Liversege Basingstoke & Mid Hants AC
71 Esme Spencer Farnham Triathlon Club
72 Jem Oliver Fareham Crusaders RC
73 Bianca Junge Alton Runners
74 Elaine Bradshaw Fleet & Crookham AC
75 Mel Kinder Alton Runners
76 Claire Beswick Haslemere Border AC
77 Anna Rohr Hook Runners
78 Di Byrne Alton Runners
79 Ruth Brunlee Petersfield Triathlon Club
80 Kat Teuten Liss Runners
81 Jo Blandon Portsmouth Triathletes
82 Suzanne Gray Portsmouth Triathletes
83 Gail Tyson Basingstoke & Mid Hants AC
84 Louise Newman Portsmouth Joggers Club
85 Claire Parfitt Denmead Striders
86 Lauren Field Denmead Striders
87 Jane Scrase Alton Runners
88 Sharon Smith Cove Joggers
89 Caroline Sutton Hook Runners
90 Beca White Stubbington Green Runners
91 Lucy May Stubbington Green Runners
92 Lorraine Rowe Fareham Crusaders RC
93 Sarah Lacire Fareham Crusaders RC
94 Wendy Collins Portsmouth Triathletes
95 Caz Partner Basingstoke & Mid Hants AC
96 Rachel Hobday Hatch Warren Runners
97 Michelle St Vincent Hook Runners
98 Teresa Male Waverley Harriers
99 Becky Leaves Denmead Striders
100 Mady Charbine Waverley Harriers
101 Carol Wadeson Basingstoke & Mid Hants AC
102 Leanne Fletcher Cove Joggers
103 Fiona Bone Hatch Warren Runners
104 Karen Masson Alton Runners
105 Lis Donn Stubbington Green Runners
106 Catherine Timson Farnham Runners
107 Claire Bailes Chineham Park RC
108 Helen Walkers Alton Runners
109 Helen Boiling Victory AC
110 Helen Collett Farnham Triathlon Club
111 Maxine Sugg Hatch Warren Runners
112 Lisa Hotten Hatch Warren Runners
113 Abbie Tarrant Alton Runners
114 Jenny Parks Denmead Striders
115 Tamzin Blagborough Hatch Warren Runners
116 Rachel Adderley Fareham Crusaders RC
117 Caroline Searle Haslemere Border AC
118 Kathryn Powell Haslemere Border AC
119 Annett Hetsch Liss Runners
120 Jane Law Alton Runners
121 Debbie Bye Sherfield Park Runners
122 Jo James Alton Runners
123 Kerry Brown Fareham Crusaders RC
124 Gita Kelsey Fleet & Crookham AC
125 Fran Bebbett Fareham Crusaders RC
126 Clair Bailey Farnham Runners
127 Sarah Glew Waverley Harriers
128 Tessa Habberley Hook Runners
129 Amber Atkinson Victory AC
130 Jane Probett Farnham Runners
131 Kerry Arnott Gosport Road Runners
132 Di Urquhart Alton Runners
133 Sue Cullum Alton Runners
134 Caroline Lawler Haslemere Border AC
135 Penny Schnabel Farnham Runners
136 Gemma West Fareham Crusaders RC
137 Jenny Froud Basingstoke & Mid Hants AC
138 Alexandra Rhodes Portsmouth Triathletes
139 Linda Radford Hart Road Runners
140 Cathy Harman Gosport Road Runners
141 Kerrie Hoyles Hatch Warren Runners
142 Katie Lucas Liss Runners
143 Alex Baker Liss Runners
144 Claire Chappell Waverley Harriers
145 Lee King Denmead Striders
146 Angel Robinson Sherfield Park Runners
147 Rachel Burton Victory AC
148 Lin Wyle Hatch Warren Runners
149 Michelle Pettite Hatch Warren Runners
150 Verena Hutcheson Hatch Warren Runners
151 Lucy Lee Hatch Warren Runners
152 Roseanna Gethin Waverley Harriers
153 Arianna Pisetti Waverley Harriers
154 Ann Carcina Hook Runners
155 Caroline Blackburn Hook Runners
156 Nicola Anstey Waverley Harriers
157 Helen Hitchings Portsmouth Triathletes
158 Louise Miller Portsmouth Triathletes
159 Emma Dickin Portsmouth Triathletes
160 Katie Hacker Waverley Harriers
161 Pat Bacon Alton Runners
162 Emma Thomas Alton Runners
163 Shirley Finchen Gosport Road Runners
164 Rachel Jarvis Victory AC
165 Louise Turner Haslemere Border AC
166 Kathy Brown Farnham Runners
167 Michelle Jones Victory AC
168 Honor Reader Gosport Road Runners
169 Pauline Hamilton Farnham Runners
170 Nicola Stott Victory AC
171 Julia Tagg Farnham Runners
172 Clare Welch Denmead Striders
173 Lisa Peckover Denmead Striders
174 Gill Thomas Gosport Road Runners
175 Nicols Jarrett Haslemere Border AC
176 Ingrid Exley Stubbington Green Runners
177 Emily Parker Alton Runners
178 Natalie Straffon Liss Runners
179 Ann McKenzie Ayling Hook Runners
180 Karen Morby Gosport Road Runners
181 Gill Dickin Portsmouth Triathletes
182 Jacquie Brown Farnham Runners
183 Anne-Marie Greenaway Haslemere Border AC
184 Paula Steckiw Basingstoke & Mid Hants AC
185 Julie Leppard Hart Road Runners
186 Liz McGill Chineham Park RC
187 Nicky Finnemore Gosport Road Runners
188 Mel Borham Stubbington Green Runners
189 Isabel Gardener Portsmouth Joggers Club
190 Rachel Hughes Fareham Crusaders RC
191 Netta Howard Hatch Warren Runners
192 Joanna York Gosport Road Runners
193 Lisa Stevens Portsmouth Joggers Club
194 Jackie Wilkinson Farnham Runners
195 Louise Bowles Sherfield Park Runners
196 Julia Winter Portsmouth Joggers Club
197 Alice Bird Portsmouth Joggers Club
198 Alison James Chineham Park RC
199 Clare Sharpe Hatch Warren Runners
200 Shellene Hurley Hatch Warren Runners
201 Marilyn Crocker Victory AC
202 Dawn Failes Cove Joggers
203 Suzanne Shoesmith Hook Runners
204 Cydney Morgan Hook Runners
205 Angie Elshaw Gosport Road Runners
206 Sue Barrett Gosport Road Runners
207 Karen Gladman Chineham Park RC
208 Debbie Pentland Portsmouth Joggers Club
209 Jenny Deavis Portsmouth Triathletes
210 Trudy Osborne Portsmouth Triathletes
211 Karen Harding Gosport Road Runners
212 Melanie Bagwell Gosport Road Runners
213 Ilona Duncan Hatch Warren Runners
214 Jane Ladenburger Hatch Warren Runners
215 Mary Short Victory AC
216 Tracy Long Victory AC
 

Copyright © 2018 Southern Cross Country League. All Rights Reserved.